Bekçi Kontrol Sistemleri

Herhangi bir mekanın güvenliğini sağlamakla yükümlü olan Güvenlik Görevlilerini kontrol etmek amacıyla kullanılan bu sisteme Bekçi Kontrol Sistemi denir. Mekanik kurmalı saatler (bekçi saati) ile yapılan bu kontroller, günümüz teknolojisinde yerlerini elektronik ve bilgisayar tabanlı sistemlere bırakmıştır. Bekçi Kontrol Sistemi sayesinde mülk ve mallarınızı, can güvenliğimizi emanet ettiğiniz güvenlik görevlilerinin, sorumluluklarını yerine getirip getirmediklerini tespit etmeniz daha da kolay ve güvenli hale gelmiştir.

Bekçi Kontrol Sistemi'nin Kullanımı
Bekçi kontrol sistemine ait bilgisayar programı ile öncelikle güvenlik noktaları ve güvenlik görevlilerine ait kimlikler tanımlanır. Daha sonra güvenlik görevlisi kendine ait kimliği tura çıkarken ana üniteye (Sentinel) dokundurarak tura başlar; firmanın çeşitli yerlerine asılan güvenlik noktalarına dokunmak suretiyle turu tamamlar. Tur süresince devam eden bu hareketler daha sonra bilgisayar yazılımı ile PC ortamında saklanarak istenilen her an raporlanabilir. Pc ortamında saklanan bu kayıtlar sayesinde Güvenlik Görevlileri'nin hangi tarih ve saat'te hangi güvenlik noktalarını dolaşıp dolaşmadıkları raporlanabilir.
BEKÇİNİZE NE KADAR GÜVENİYORSUNUZ?
 
            Evinizi, iş yerinizi emanet ettiğiniz bekçiler görevini tam anlamıyla yapıyor mu? İşte bunu anlamak için gizli takiplere gerek yok. Artık bekçi kontrol sistemi sayesinde güvenliğinizden sorumlu görevliyi dilediğiniz yerden sistem sayesinde kontrol edebileceksiniz. Böylece eviniz ya da emanet ettiğiniz diğer mekânlarınız için endişe duymadan bilgisayar ortamından denetimi sağlayabilirsiniz.
 
            Bankalar, alışveriş merkezleri, fabrikalar ve iş yerleri gibi birçok yerde fazlasıyla ihtiyaç duyulan görevliler istenilen noktaları kontrol ediyorlar mı bunu bilgisayardan denetlemek bununda görevlilerin farkında olarak işlerini daha iyi yapmalarını sağlamak için bekçi kontrol sistemini mutlaka denemelisiniz.
 
            Herkes vazifesini gerektiği gibi yaparsa güvenlik sağlanır ve suç oranları da buna bağlı olarak azalır. İnsanlara yaptıkları işin ciddiyetini kavratabilmek ve üzerlerine düşen görevleri yerine getirmelerini anlatmak için her zaman bir denetçi gerekmiştir. Yoğun iş temposunda bu takip ve denetlemenin yapılamaması nedeniyle pek çok güvenlik zayiatı ortaya çıkmıştır. Bunların önüne geçebilmek için bekçi kontrol sistemi yardımınıza koşarak bilgisayar üzerinden denetçilik yapmanızı sağlayan bu ürünü mutlaka araştırın ve edinin.